Logo Čtenářský-deník.cz

  • V naší databázi je nyní 4 475 obsahů děl, životopisů a slohovek ke stažení.
  • Z toho je 2698 prací zdarma.

Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Slohove práce > Bydlení v budoucnosti

Bydlení v budoucnostiKategorie: Úvaha

Typ práce: Slohove práce

Škola: Gymnázium Františka Živného, Bohumín, Jana Palacha 794, příspěvková organizace, Bohumín

Charakteristika: Práce se zamýšlí nad bydlením v budoucnosti a výhodami a nevýhodami inteligentního bydlení.

Obsah

1.
Budoucnost a bydlení
2.
Výhody a nevýhody inteligentního bydlení

Úryvek

"Když se řekne slovo budoucnost, co mě napadne? Zřejmě to, že si nikdo nemůže být jistý, co ho v příštích dnech čeká a nemine, a na co by se měl připravit. Je to vlastně jedna velká nejistota, na kterou mnoho lidí usilovně přemýšlí. A dopátrá se jí? Řekl bych, že je možná lepší nevědět, co nás čeká, protože to vždy nemusí být nic dobrého.
Určitě každý z nás snil o tom, jaké budeme mít v budoucnosti vymoženosti. Ať se to týká aut, počítačů, mobilů nebo domů. Každý si v tom najde své kladné a záporné vlastnosti. A jedno je jisté, technologie jde pořád dopředu a zřejmě se nikdy nezastaví ve svém rozvoji. Každým dnem nám chtějí obrovské společnosti nabízet své produkty a přispívat tak k rozvoji průmyslu a zároveň technologií.
Budou v budoucnosti domy opravdu inteligentní? Co to vůbec znamená „inteligentní dům“? Je možné, aby za nás dělal běžné činnosti v domě třeba počítač nebo mobil? A co budeme v takovémto domě vlastně dělat?
Není tak trochu absurdní říkat svému domu inteligentní dům? Před lety to bylo nemožné, avšak dnes tomu tak není. V naší blízké budoucnosti nebo dokonce už i v přítomnosti máme možnost si koupit dům, který bude tzv. inteligentní. Různé firmy už tyto domy nebo byty poskytují.
Jaké jsou výhody takového „inteligentního domu“? Zejména se budeme bavit o energii a úspoře. (Inteligentní) Elektroinstalace povede k energetickým úsporám. Všechna světla v domě lze jedním tlačítkem vypnout a vy se nemusíte obávat, že se někde v domě svítí. Také zábava a multimédia. Hudba vás může doprovázet ve všech částech domu či bytu. Hodně důležité je bezpečí a kontrola. Chytrý dům nebo byt dokáže zajistit bezpečí majetku a taky blízkých. V domě, kromě zabezpečovacího systému a požárních činidel, mohou být kamery, kterými můžete sledovat děti. Vše máte prostě pod kontrolou. Inteligentní dům na vše dohlédne za vás.
Kromě výhod tady jsou značné nevýhody. Mezi hlavní nevýhodou inteligentního domu je velikost finančních nákladů. Další nevýhodou je, že v naší republice zatím nejsou inteligentní domy příliš rozšířeny, tudíž jsou vysoké ceny. Z toho plyne, že je nedostatek odborných firem na trhu.
Nakonec bych chtěl říci, že se mi inteligentní dům líbí, ale vzhledem k nákladnosti tohoto typu domu bych si ho asi nekoupil."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x50fd667bc9e5f.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Bydleni_v_budoucnosti.doc (32 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse