Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Slohove práce > Policista Ryan

Policista Ryan


Kategorie: Charakteristika

Typ práce: Slohove práce

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Jedná se o slohovou práci, která se věnuje charakteristice filmové postavy policisty Ryana z filmu Crash.

Obsah

1.
Úvod
2.
Základní popis postavy
3.
Konkrétní situace
4.
Závěr

Úryvek

"V další scéně zastaví černošský pár, jedoucí autem a při běžné dopravní kontrole ženu nestoudně osahává, před jejím vlastním manželem a svým kolegou. Po těchto scénách jsem Rayana odsoudil, jako rasistu a člověka nejhorší povahy a chování, způsobeného pravděpodobně nějakým komplexem z minulosti.
Film pokročí a jedna z dalších scén se odehrává u Ryana doma. Zjišťujeme, že Ryan bydlí se svým otcem, který trpí chorobou močových cest. Každou noc musí nesčetněkrát otci pomáhat na záchod a zpět do postele. K tomu mu poskytuje neuvěřitelnou psychickou podporu a obětuje se pro něho. To, že se někdo stará o otce, ho ale ještě neopravňuje k sprostému a rasistickému chování. Ryan se vydá za onou doktorkou léčící jeho otce a v hysterii u ní udělá scénu, ve které otevřeně řekne, že být na jejím místě běloch nebo běloška, udělá se toho v její ordinaci dvanáctkrát více, načež je samozřejmě vyhozen. Zmíní se také, že právě jeho otec celý život zaměstnával černochy, v době kdy byl rasismus v Americe prakticky uzákoněný a když se dostal do nesnází nikdo z nich mu nepomohl, otec zkrachoval a skončil špatně."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x47e4cd5c9ea71.zip (11 kB)
Nezabalený formát:
Charakteristika_Policista_Ryan.doc (39 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse