Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Slohove práce > Tolerance v životě

Tolerance v životě


Kategorie: Úvaha

Typ práce: Slohove práce

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce obsahuje úvahu vybízející k toleranci v každodenním životě.

Obsah

1.
Tolerance v životě

Úryvek

"Co pro mě znamená tolerance v životě?
Asi to, že druzí mě přijmou takovou jaká sem a nehledí na moje chyby, ať jsou jakékoliv.
Nehledí na to jakou mám rodinu a přátele, nevadí jim, kam chodím, s kým se stýkám. Berou ohledy na to, že něco nedokážu tak dokonale jako oni, nebo jim nevadí, když něco nedovedu vůbec. V takových případech mi ochotně pomohou, poradí a řeknou si, že jim jindy pomohu zase já.
Tolerance je o tom, že by se měli lidé navzájem snést a neměli by se od sebe odhánět. Lidé by měli mezi sebe bez nejmenšího problému přijmout hendikepované, staré lidi, lidi jiné národnosti nebo lidi s HIV...
Každý z těchto lidí má nárok na spokojený život jako každý jiný. A plno lidí jim to neusnadňuje a naopak je diskriminuje. Někteří lidé je litují, ale lítost jim také k ničemu není. Oni právě potřebují tu toleranci, která jim pomůže žít normální spokojený život. Ano, asi budou potřebovat určitou pomoc, kterou jim budeme muset dát, ale oni nám za to budou vděční, alespoň většina.
Tito lidé chtějí také chodit do práce, ale budou potřebovat určitou toleranci od zaměstnavatele a ostatních kolegů. Budou muset mít určité specifické podmínky, při kterých budou pracovat.
Proč třeba maminky s dětmi těžko shánějí práci? Z jakého důvodu je nezaměstnají? Protože by musely chodit dříve domů? Protože by pro ně bylo dítě přednější? A co kdyby dítě bylo často nemocné? Kdo s ním bude chodit k doktorovi? - Jsou tohle opravdu důvody někoho nezaměstnat? Zaměstnavatel má často sám děti, ale matku nezaměstná. Proč? - říkají, že to není výhodné."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x5192497c4d566.zip (10 kB)
Nezabalený formát:
Tolerance_v_zivote.doc (36 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse