Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Slohove práce > Úvaha nad citátem Johna Robinsona Jefferse

Úvaha nad citátem Johna Robinsona Jefferse


Kategorie: Úvaha

Typ práce: Slohove práce

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce se zabývá úvahou nad zvoleným citátem amerického básníka Johna Robinsona Jefferse: ,,Co jen se stalo světu, že z nás dělá lháře, podvodníky a zbabělce… Tak prázdné...Tady uvnitř…“. Zamýšlí se nad tématikou války a přesvědčení, vykresluje člověka jako tvora, který způsobuje bolest, řeší otázku zlodějů našich snů a citů, ale také téma životního směřování. Závěr patří sdělení celému světu.

Obsah

1.
Citát k zamyšlení
2.
Války a přesvědčení
3.
Člověk
4.
Zloději snů a citů, životní směřování
5.
Vzkaz celému světu

Úryvek

" ,,Co jen se stalo světu, že z nás dělá lháře, podvodníky a zbabělce… Tak prázdné...Tady uvnitř…“ Jeffers

Ráda bych vám zprostředkovala touto úvahou krásný citát, který jistě stojí za to se nad ním na chvíli zamyslet: ,,Co jen se stalo světu, že z nás dělá lháře, podvodníky a zbabělce… Tak prázdné...Tady uvnitř…“
Jen těžko dohlédnu tam, kde začaly první války. Lidé mezi sebou bojují odjakživa a to za jakéhokoliv režimu v kterémkoliv státě. Byly doby kdy jsme se báli vyjádřit své myšlenky a říct svůj názor. Chtěli jsme svobodu, ale někdo nám ji bral, lhal nám a snažil se nás uvést v nevědomí a nebo nás přesvědčit, že jeho idea nebo názor je pravda, ač pro nás byl jednou velkou lží. Někdo nepodlehl, někdo ano a možná i proto, že jsme schopni někdy udělat cokoliv, abychom si udržely své místo ve společnost.
Na světě je jen jediný tvor který lže: člověk. Zabíjíme pro peníze, pro lásku a z nenávisti. Někdo mi kdysi řekl, že pravda vždy vyjde najevo, ale já s tím nesouhlasím. Myslím si, že dnešní svět je sám příkladem toho, že je mezi námi tolik lží a tajemství, které se nikdy neodhalí. Dopouštíme se hrůzných činů a stáváme se pak sami sobě svým nepřítelem. Nevěřím, že by něčí svědomí zůstalo poklidné, pakliže by věděl, že udělal něco co není správné. Snad jen fanatici, lidé co jsou schopni za svůj názor zemřít a společně s tím vzít život i jiným lidem.
Pak jsou zde také zloději našich citů a snů. A přiznejme si, kde by byl dnešní svět kdybychom neměli sny, nebyly ctižádostiví, ale zároveň neměli pokoru. Lidé odpouští a omlouvají se protože chybují. Člověk není dokonalý, ale jistě není taky omyl přírody. Drží nás nad vodou víra, že svět bude lepší, že ho můžeme posunout dál, k něčemu lepšímu, že my sami můžeme být lepší. Mám život před sebou, a hřeje mě vědomí, že můžu udělat něco pro svět a pro lepší život dalších generací. Jendou se snad budu moct ohlédnout za sebe a mít dobrý pocit, že jsem se zbaběle nepostavila do ústraní, když se o něčem rozhodovalo, někomu ubližovalo nebo přišel historický okamžik lidských dějin.
Co bych chtěla sdělit celému světu? Nezůstávejte lhostejní k tomu co je kolem vás a jestliže chcete klidně spát, vezměte si s sebou do postele čisté svědomí."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x4668253e589f6.zip (6 kB)
Nezabalený formát:
Uvaha_o_citatu.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse