Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Slohove práce > Virtuální život a sociální sítě

Virtuální život a sociální sítěKategorie: Úvaha

Typ práce: Slohove práce

Škola: Gymnázium Františka Živného, Bohumín, Jana Palacha 794, příspěvková organizace, Bohumín

Charakteristika: Práce nejprve krátce srovnává oblíbenost sociálních sítí a programů určených pro virtuální komunikaci. Po základní charakteristice sociálních sítí uživatel seznamuje s vlastními zkušenostmi se službou Facebook a zamýšlí se nad pozitivy a negativy sociálních sítí.

Obsah

1.
Komunikace v dnešní době
2.
Sociální sítě
3.
Facebook
4.
Pozitiva a negativa sociálních sítí

Úryvek

"Komunikace je v dnešní době především vedena přes internet. Mnoho lidí proto používá sociální sítě. Kromě sociálních sítí existuje ještě spoustu programů na virtuální komunikaci. Podle mého názoru jsou programy, za účelem spojit se a komunikovat s lidmi, méně populárnější než sociální sítě. Proč? Každý je určitě rád, že si spustí prohlížeč, přihlásí se na určitou sociální síť a rovnou začne komunikovat. Zároveň může brouzdat internetem a být pořád online na soc. síti. Kdežto u programu je to jinak. Program musíte stáhnout, nainstalovat atd. Je to komplikovanější a zdlouhavé. U některých programů si navíc musíte připlatit za premium funkce/balíčky.
Každá sociální síť je něčím specifická. Každá musí mít své, aby si ji uživatelé vybrali a trávili na ní čas, co možná nejvíce času. Ale v jednu vlastnost mají společnou. Na každé sociální síti se sdílí informace. Sdílejí se texty, fotky, soubory atd. a uživatele to může zaujmout nebo taky ne. Některým lidem se sdílené příspěvky ostatních uživatelů samozřejmě nemusí líbit. Například fotka holky na párty s cigaretou v puse. Jakmile tuto fotku uvidí rodiče dívky na sociální síti, tak si ta holka zřejmě udělá velký průšvih.
Nejvíce populární je sociální služba Facebook. Pro dnešního teenagera neodmyslitelná stránka každodenní činnosti. Já výhradně používám tuto službu pro chatování s přáteli a sledování událostí. Facebook mi pomáhá, když potřebuju co nejrychleji sdělit informaci člověkovi, na kterého třeba nemám kontakt, ale mám ho v přátelích na Facebooku.
Jakmile jsem se poprvé zaregistroval na Facebook, nevěděl jsem, co mám od něho čekat a jaké jsou jeho vymoženosti. S kamarádama jsme se zaregistrovali, protože jsme chtěli vyzkoušet nějakou novou věc na internetu, kde si můžeme psát a popřípadě hledat nové přátelé.
Dobrou stránku na sociálních sítích vidím v tom, že sociální síť spojuje lidi se širokého okolí. Může spojovat lidi stejného zájmu a práce. Propojují se se vším ostatním. V každém chytrém telefonu už jsou aplikace přímo pro soc. síť. Když hraju např. hry na telefonu, mohu své scóre okamžitě sdílet na sociální síť.
Negativní stránka se bude určitě týkat soukromí. Na sociálních sítích musíme umět nakládat se svými osobními daty. Bezpečnost je na soc. sítích a zvláště pak na internetu důležitá. Není nutné se na sociálních sítích moc ukazovat."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x50fd65a185817.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Virtualni_zivot_socialni_site.doc (32 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse