Logo Čtenářský-deník.cz

  • V naší databázi je nyní 4 586 obsahů děl, životopisů a slohovek ke stažení.
  • Z toho je 2754 prací zdarma.

Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Alexandr Dumas, st.: Tři mušketýři

Alexandr Dumas, st.: Tři mušketýři


Kategorie: Evropská literatura do 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Alexander st. Dumas

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Jedná se o zpracování prvního dílu z trilogie Tři mušketýři. Autor referátu stručně představuje autora knihy a jeho další díla, ale věnuje se hlavně popisu prvního dílu.

Obsah

1.
Alexander Dumas st.
2.
Hlavní postavy
3.
Místo děje
4.
Obsah knihy

Úryvek

Na cestě se setkává s mužem s jizvou a dámou oslovovanou Milady. Tento muž se mu nesmazatelně vryje do paměti, jelikož mu v d’ Artagnanově slabosti ukradl onen vzácný dopis.
Poté co d’ Artagnan doráží do Paříže k panu de Trevillovi setkává se s jeho nejlepšími mušketýry Athosem, Porthosem a Aramisem. Jako prostředek na seznámení použiji souboj, který je bohužel přerušen příjezdem kardinálových gardistů.
Za d’ Artagnanův hrdinský čin mu pan de Tréville umožní zápis k gardistům pana des Essarts a jako odměnu dostává 100 pistolí. Mezi záliby každého mušketýra patří lichocení a svádění krásných žen a hazardní hry. Proto není výjimkou počínání Athose, Porthose a Aramise. Díky jemuž odhalí mladičkému gaskoňcovi soukromý mušketýrů.
D’ Artagnan se seznamuje s manželkou kramáře u něhož bydlí paní Bonacieuxovou. Její manžel se dostává do vězení v Bastile, kde je stoprocentně prokázána jeho zbabělost díky níž upisuje svůj život ve službu kardinálu. Kardinál má svoje tajné zvědy všude a proto pro něj není obtížné dozvědět se o lásce mezi královnou a lordem Buckinghamem. Poté co mu královna darovala briliantové přívěsky získá kardinál příležitost potupit ji před králem. Navrhne králi uspořádat velkolepý ples a připomene mu, aby si Anna vzala darované přívěsky.
Paní Bonacieuxová věrně oddaná královně požádá d’ Artagnana o vyzvednutí oněch přívěsků u lorda Buckinghama. Pan de Tréville mu vyjde vstříc a jako doprovod mu vybere slavnou trojku mušketýrů. Všichni předem vědí, že cesta bude plná nástrah. Jejich životy jdou v sázku. Je to jejich poslání nasadit svůj život pro krále a královnu. Se svými sluhy a 75 pistolemi v kapse se vydávají na cestu.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x44d30924bea4a.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Tri_musketyri.doc (40 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse