Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Anne Gudule: Prázdniny v dunách

Anne Gudule: Prázdniny v dunách


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Anne Gudule

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Text velmi stručně seznamuje s knihou Prázdniny v dunách francouzské spisovatelky Anne Gudule. Věnuje se charakteristice postav a popisu děje.

Úryvek

" Hrdinkou tohoto románu je patnáctiletá Anna, která se rozplývá štěstím - nemusí s rodiči za babičkou. Pojede totiž s příjemnou sousedovou rodinou k pobřeží Severního moře na dovolenou. Když spatří vilu, stavení z červených cihel na pláži se záplavou žlutých růží a šumem moře, věří, že to budou báječné dny.
Hned první den se v noci děje něco divného a Anna dostává strach. Na zahradě ve sklepě je starší muž, o kterém si myslí, že je mrtvý - ale nebyl, byl jen zraněný. Později Anna zjistí, že se jmenuje Dylan a pašuje konopí.
Každou noc mu nosí jídlo, což později začíná být rodině divné. Anna Dylana vyléčí, a také se do něho zamiluje.Nastane čas, kdy se chystá Dylen odejít, Anna ho nechce nechat odejít samotného. Rozhodne se, že ukradne ve vile peníze a odejde s ním, přestože je Dylan ženatý a hledá ho policie.
Další den večer k Dylanovi přišla i s ukradenými penězi, jak se domluvili.Byla rozhodnutá utéct, ale když došla na místo, kde Dylan vždycky byl, našla jen dopis, ve kterém stálo: , , Odcházím ne proto, že bych tě nemiloval, ale proto že tě miluju až moc.“ Vila v Dunách se tak stává dějištěm dramatických událostí."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x4a7184d05271c.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Gudule_Prazdniny_v_dunach.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse