Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Benjamin Rochefort: Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána

Benjamin Rochefort: Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Benjamin Rochefort

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce velmi krátce popisuje děj knihy Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána francouzského spisovatele Benjamina Rocheforta.

Úryvek

"Hlavního hrdinu Fanfána Tulipána sledujeme ještě mnohem dřív než byl počat – milostné dobrodružství mezi 15tiletou Jeannou Bécuvovou a vévodou d’Orléans skončí zplozením jednoho z nejobdivovanějších hrdinů Francie 17. století.
Jako odložené dítě neznámých rodičů vyrůstá v pařížském předměstí Saint-Denis, kde prožívá své uličnické dětství i své první milostné zkušenosti (v pozdější době tak četné…).
Později už jako dospívající mladík odchází "hledat štěstí" do světa. Lstí pomstychtivé milenky se dostane nedobrovolně do armády, kde se zněj stane uznávaný voják a vyslouží si přezdívku La Tulipe.
Při dobývání Korsiky se seznámí s mladičkou, ale o to krásnější korsičankou Letizií, což je pro něj osudové setkání a následně i osudová láska… Tato idyla však netrvá dlouho, protože při zpáteční cestě do Francie je jejich loď přepadena anglickou fregatou a Letizia je unesena. Fanfán se nevzdává a vydává se do Anglie hledat svou lásku – nevědomky se stává francouzským špionem a opět se dostává do nebezpečí, a tak se vrací zpět do Francie, kde se dozvídá, že se jeho Letizie provdala za anglického důstojníka a odplula s ním do Ameriky. Proto se vydává jako černý pasažér na lodi do Ameriky, aby svou osudovou lásku znovu nalezl."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49a8364db0241.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Blazniva_dobrodruzstvi_Fanfana_Tulipana.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse