Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Daphne du Maurier: Ptáci a jiné povídky

Daphne du Maurier: Ptáci a jiné povídky


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Daphne du Maurier

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce velmi stručně popisuje děj povídky Ptáci z knihy Práci a jiné povídky od britské spisovatelky Daphne du Maurier.

Úryvek

"Nat Hocken byl válečný invalida, a protože pobíral penzi, nepracoval na statku na plný úvazek. Žil se svou rodinou v domku na pobřeží Atlantiku. Jednoho dne si všiml, že je všude více ptáků než obvykle.
Ptáci byli neklidní a hluční. V noci ho probudil silný vítr a ťukání na okna. Byli to ptáci, zaútočili na něj a poranili ho. O něco později vnikli do ložnice jeho dětí a vystrašili je k smrti. Druhý den se z rádia dozvěděli, že problémy s ptáky jsou po celé zemi. Nat začal zabezpečovat svůj dům. Přemýšlel, co se to děje a pozorně sledoval chování ptáků. Ti byli stále agresivnější.
Vypozoroval, že ptáci útočí s mořským přílivem. Už neútočili jen drobní ptáčci, ale i větší, jako rackové a jestřábi. Další den přestalo vysílat rádio. Začaly jim docházet zásoby. Při odlivu se vydal s rodinou na sousední statek. S hrůzou zjistil, že sousedi jsou mrtví. Naložil vše co potřebovali pro své přežití a vrátili se všichni domů. Opět začal příliv a útok ptáků. Rodina Nata byla zcela izolována. Přesto Nat věřil, že přežijí."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49d7c7aa84672.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Maurier_Ptaci.doc (29 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse