Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Gustave Flaubert: Paní Bovaryová

Gustave Flaubert: Paní Bovaryová


Kategorie: Evropská literatura do 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Gustave Flaubert

Životopisy spisovatele: Gustave Flaubert

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce popisuje dílo od Gustava Flauberta Pani Bovaryová. Zaznamenán je zde i krátký životopis spisovatele. Jde o kratší analýzu díla.

Obsah

1.
Gustave Flaubert - jeho život
2.
Místo a čas děje
3.
Žánr a téma
4.
Hlavní postavy
5.
Obsah
6.
Názor

Úryvek

"V hostinci paní Lefrançoisové se manželé Bovaryovy setkávají s lékárníkem Homaisem a stálým hostem panem Leonem Dupuisem, s nímž si Ema dobře rozuměla. Ema čekala dítě a taky brzy se jí narodila krásná holčička, kterou pojmenovali Berta. Po porodu trávila stále více času s Leonem. Na večírcích u lékárníka jí přednášel verše. Jejich přátelství se pomale prohlubovalo v lásku. Ještě větší popud Emě dodával nečinný postoj Bovaryho. Vše by nejspíš bylo jinak, kdyby se Leon nerozhodl dokončit práva v Paříži a jen v rychlosti se rozloučil s paní Bovaryovou.
Zanedlouho se Emě do života připletl majitel panství Rudolf Boulanger z Huchette. Paní Bovaryová se mu velice zalíbila. Ema s Rudolfem se zakrátko spolu začali scházet. Ema začala Karlem pohrdat a věnovala se jenom Rudolfovi. Došla až tak daleko, že plánovala útěk. Rudolf ji však bral pouze jako milenku a těsně před jejich útěkem ji zradil.
Karel vzal Emu do Rouenu, kde ji koupil rukavičky, klobouk i kytici a poté navštívili představení, hru od Walstera Scotta. Zde se znovu setkává s Leonem."

Poznámka

Přehledná práce.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x44e877b896c98.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Pani_Bovaryova.doc (37 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse