Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Iveta Vochalová: Úplná prázdnota

Iveta Vochalová: Úplná prázdnota


Kategorie: Česká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Yveta Vochalová

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tento text velmi stručně popisuje děj knihy Úplná prázdnota české spisovatelky Ivety Vochalové.

Úryvek

"Sedmnáctiletý Tomáš Fait se stává závislým na drogách. Ze začátku kouří s kamarády trávu později bere pervitin. Jeho otec je alkoholik věčně se s mámou hádá a vrcholí to útěkem k příteli Jakubovi, kde se seznámí s Luckou, která je závislá na pervitinu.
Většinou se Tomáš rozhodne jít domů. Rodiče se mu nadobro rozvedou a jeho maminka si domů přivádí Milana, který se snaží pomáhat s výchovou Tomáše. Jednoho dne jeho rodiče uvidí vpichy na jeho rukách. Hned je jim jasné, co se děje.
Nějaký čas se Tomáš snaží nebrat, ale pak do toho spadne znova a uteče ke Kubovi. Později je, ale po větších krádežích vyhodí. Najednou se ocitá s kamarádkou Luckou na ulici. Najdou si neobydlený dům, kde žijí. Na pervitin si vydělávají krádežemi. Po tom, co jim byt zníčí skini se Tomáš vrací domů a svěří se, že chce přestat. Rodiče ho pošlou na léčení do táborské psychiatrické léčebny. Částečně se z toho dostává.
Zamiluje se do bývalé feťačky Moniky, která má Tomáše ráda. Když se vrátí z léčebny domů, přijde o milovaného psa Dustyho. Později o kamaráda Dana, který zemře na AIDS. Tomáš jelikož si od Dana půjčoval jehly, si nechá udělat testy na AIDS. Po pár dnech zjistí, že je také nakažený. Najednou pro něj život nemá cenu. A píchne si zlatou dávku. Kniha končí smrtí Tomáše. Vedle jeho těla byl nalezen dopis rodičům a medvídek od Moniky."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49dd0f0f2c4cb.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Vochalova_Uplna_prazdnota.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse