Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Jack Yeovil: Bestie v sametu

Jack Yeovil: Bestie v sametu


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Jack Yeovil

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce velmi stručně popisuje děj fantasy knihy Bestie v sametu anglického spisovatele Jacka Yeovila (vlastním jménem Kim Newman).

Úryvek

"Náš příběh se odehrává v Altdorfu (hlavní město v Císařství - fantasy svět, kde nějaká "bestie" zabijí tamní prostitutky. Hrabě Johan von Mecklenberg chce zjistit, kdo je ta bestie, protože má podezření, že je to jeho bratr, kterého vysvobodil od Chaotitu, jenž ho trochu poznamenal. U jedné z vražd se najde kus zeleného sametu.
Hrabě hned ví, že je to někdo z paláce, protože jedině tam se zelený samet nosí. Zjistí také, že bestie je žena, protože samet pochází z dámského pláště - jeden okraj je totiž vyšívaný zlatem a ošoupaný; jen ženy mají plášť až na zem. V ulicích města zatím klíčí revoluce pod vedením "plivače ohně". Hrabě povolá do služby bývalého strážníka "hnusáka" Haralda.
S pomocí Rossany a strážníka Elcaessara zjišťuje, že onou bestií je šlechtic Leos von Liebewitz, ale to není poslední překvapení, které na naše hrdiny čeká, protože zanedlouho po jeho odhalení vyjde najevo, že obávaný Leos von Liebevitz je vlastně dívka. Knížka má šťastný konec, bestie je odhalena a revoluce je s pomocí "mozku" utišena."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49dd19f6985c4.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Yeovil_Bestie_v_sametu.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse