Seminárky.cz | Status helpline ICQ hotline | Skype

Logo Čtenářský-deník.cz

V naší databázi je nyní 1099 obsahů knih a životopisů. Z toho je 788 prací zdarma a 311 placených.

Jaroslav Foglar: Hoši od Bobří řeky

OBSAH:

Tento text seznamuje s obsahem díla Hoši od Bobří řeky českého spisovatele Jaroslava Foglara. Nejdříve velmi stručně popisuje děj knihy, poté analyzuje hlavní myšlenky díla.

OBSAH:
1. Popis děje
2. Rozbor díla

Úryvek z práce:


"Vše pro Vilíka a Jirku začalo jednoho všedního dne, kdy je oslovil Rikitan. Spolu s ostatními hochy založili klub s názvem "Hoši od Bobří řeky". Učili se zde čestnosti, šlechetnosti, bystrosti a síle. Z obyčejných hochů se pod Rikitanovým vedením stala skupina výjimečných chlapců. Chodili na výlety a účastnili se pravidelných oddílových schůzek. Že přitom zažili mnoho legrace a dobrodružství není pochyb. Vyvrcholením celého roku byl letní tábor, kde už opravdu lovili všech 13 bobříků. Každý bobřík představoval nějaký úkol vyžadující mrštnost, obratnost, zručnost, sílu nebo sebeovládání.
Tato kniha je prostě klasická kniha pro mládež. A není divu, neboť příběh setkání, sžívání, táboření, ale hlavně formování charakteru těch, kteří se jako "Hoši od Bobří řeky" stali pojmem, obsahuje všechno typické pro věk čtenářů. Postihuje jejich touhu po dobrodružství i po tajemnu, po kamarádském kolektivu, po živote v souladu s přírodou, apeluje na nejlepší lidské vlastnosti, na jejich tvorbu a rozvoj. Obsahuje napínavý děj, umístěný nejen do lesů a luk, ale i do reálného prostředí, stejně jako romantickou nadsázku. Zdůrazňuje kladný příklad ušlechtilého dospělého (Rikitana). Posláním knížky se daly vést už generace dnešních otců a leckdy i dědů, není proč pochybovat o tom, že vnuci budou reagovat stejně. Stačí přece ulovit prvního bobříka..."

Popis tohoto studijního materiálu:

Číslo práce:17038
Autor: -
Další práce z kategorie:Česká literatura od 20. století
Typ školy:
Počet stran:1
Další díla a životopisy spisovatele: Foglar Jaroslav
Úvod:Ne
Závěr:Ne
Obrázky/grafy/schémata:Ne
Použitá literatura:Ne
Jazyk:čeština
Rok výroby:2008
Počet stažení:117
Velikost souboru:8 KiB

Stažení této práce


Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Stála tato práce za stažení nebo ne? Klidně to sem napiš!

Vaše přezdívka(*):
Váš e-mail:
Nadpis(*):
Text zprávy(*):

Slaby

Je to pekne odflaknuty... a nejeli na tabor ale na 2 mesicni vylet do zatoky

Lol | | 09.06.2009 @ 17:02:54

Reagovat >>

Hosi od bobri reky

A kdo byla vlastne ta zelena prisera??

Ve dilu Zelena prisera???

Kralik | | 03.10.2009 @ 14:03:40

Reagovat >>

Re: Hosi od bobri reky

Rikitan to byl

JoKeR | vojtech.kocura na seznam.cz | 26.04.2011 @ 18:08:23

Reagovat >>

neim

mě se to nelíbilo a je to moc krátký

gan | | 04.01.2010 @ 15:07:17

Reagovat >>

lamy

jste lamy

vilis | | 21.12.2011 @ 17:48:11

Reagovat >>