Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Jitka Komendová: Láska na prodej

Jitka Komendová: Láska na prodej


Kategorie: Česká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Jitka Komendová

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce se věnuje známému dílu Jitky Komendové Láska na prodej. Poměrně stručně se zabývá samotným dějem příběhu a charakteristikou postav.

Úryvek

"Jitka Komendová: Láska na prodej
Příběh vypráví o mladé, nezkušené a velmi naivní dívce Elišce Markové. Příběh vypadá jako ze skutečnosti, ale jestli je to tak opravdu se mi nepodařilo zjistit.

S hrdinkou románu, sedmnáctiletou Eliškou život najednou pořádně zatočí. Její bezstarostné mládí končí v okamžiku, kdy se její rodiče rozcházejí, otec odchází za svou těhotnou milenkou a Eliška zůstává sama se svou matkou, která utápí svůj žal v alkoholu, přichází o místo, zanedbává sebe i Elišku a přestane se zajímat o své okolí. A i její přítel Libor ji opouští, protože si to přejí jeho rodiče. Když přicházejí prázdniny posílá Elišku k babičce, aby se o postarala.

U babičky se potká se svou starou partou a hlavně z láskou z loňského léta Danielem. Celá parta se domluví, že vyrazí na diskotéku, ale už na začátku jsou problémy. Eliška má zpoždění, do auta se jich musí nasoukat šest a když konečně dorazí na diskotéku, nemají místo, protože je úplně plno. Dan ale vše vyřeší a diskotéka probíhá v klidu. Cestou domů však mají dopravní nehodu, kdy jim další auto zkříží a poté je vytlačí z cesty a z místa nehody ujede. Kluci utečou, Eliška poskytne první pomoc Danovi, který krvácí z krční tepny a donutí Míšu, která je v šoku, zastavit projíždějící auto, aby jim pomohlo.

Eliška se po nehodě, kdy si poranila koleno, vrací domů, kde najde naprosto zpustošený byt a zanedbanou mamku. Zavolá proto její bývalé kolegyni, která ji domluví, aby šla na léčení. Během této návštěvy se Eliška vydá na diskotéku se svou kamarádkou, a když se vrátí domů, koleno ji opět nateče a Eliška skončí v nemocnici. Tam se seznámí s Petrem, který ji nabídne práci.

Protože je Eliška ve finanční tísni, přijme jeho nabídku. Svou naivitou se dostává do situace, kdy je brutálně přinucena k prostituci. Uniknout ze spárů gangu prodávajících dívky se zdá nemožné. V naprostém zoufalství svitne Elišky naděje na vysvobození, kdy ji jeden z gangu pomůže uprchnout tím, že zavolá Danovi, který si pro Elišku přijede jako zákazník.

Eliška poznává, že v Danovi po této zkušenosti ztratila velkou lásku, ale těší se alespoň z toho, že se její mamka vyléčila z alkoholismu a ve svém ošetřujícím lékaři našla novou lásku. Avšak i Eliška se dočká pěkného konce. Po té, co začne školní rok a o její zkušenosti ví pouze její nejlepší kamarádka, se jednou o víkendu u ní opět objeví milovaný Dan."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49b0fe1fcbc0a.zip (14 kB)
Nezabalený formát:
Komendova_Laska_prodej.doc (62 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse