Logo Čtenářský-deník.cz

  • V naší databázi je nyní 4 475 obsahů děl, životopisů a slohovek ke stažení.
  • Z toho je 2698 prací zdarma.

Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > John Brain: Místo nahoře

John Brain: Místo nahoře


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: John Brain

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce seznamuje s obsahem románu Místo nahoře od britského spisovatele Johna Braina.

Úryvek

"Joe si jako účetní po skončení války hledá místo. Díky inzerátu si najde podnájem u starších manželů Thomphonsových ve Warley a práci na radnici. Hned po příjezdu srovnává své rodné město Dufton ( spíše průmyslové, špinavé, dělnické, nudné…) s Warley ( město bohatších, rozdělení tříd – bohatší, chudší… ). Dává si slib, že i přes své menší finanční obnosy a výdělky dosáhne toho, čeho mohou užívat jen boháči, tzn. Drahá auta, přepych a hlavně krásné ženy.
Na jednom divadelním představení ho noví přátelé Bob a Eva seznámí s mladou ( 19 let ) herečkou Zuzanou Brownovou. Joe se do ní na první pohled zamiluje a dá si předsevzetí, že ji také dostane. V cestě mu stojí letitý rodinný přítel Brownových – Jack Wales.
Ve svém volném čase začne hrát divadlo, kde se seznámí s o pět let starší a vdanou ženou Alicí. Hned od první chvíle si rozumí a postupem času se z nich stávají milenci. Nechtějí mít mezi sebou žádné city, ale po několika měsících se jim jejich vztah vymkne kontrole a stávají se na sobě závislí.
Joe mezitím navazuje milostný vztah se Zuzanou. Není jisté, zda ji opravdu tolik miluje, či se snaží její lásku získat jen díky budoucí zajištěnosti po finanční stránce.
Jednoho dne se Zuzana přes místní drby dovídá o milenecké nevěře Joea a Alice a napíše mu dopis, kde se s ním loučí. Joe si tedy užívá s Alicí, kterou začíná milovat víc a víc a zapomíná na své plány. Až na dovolené s letitým přítelem Charlesem mu vše dochází. Charles mu promluví do duše a donutí ho napsat dopis Zuzaně. Ta se k němu vrací a dává mu jeho potřeby, kterou dostával jen díky Alici. Alice je mezitím odvezena do nemocnice s nádorem."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49a5607add0b3.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Brain_Misto_nahore.doc (33 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse