Logo Čtenářský-deník.cz

  • V naší databázi je nyní 4 586 obsahů děl, životopisů a slohovek ke stažení.
  • Z toho je 2754 prací zdarma.

Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > John Steinbeck: Na východ od ráje

John Steinbeck: Na východ od ráje


Kategorie: Americká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: John Steinbeck

Životopisy spisovatele: John Steinbeck

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce obsahuje velmi stručná základní životopisná data spisovatele. Dále se věnuje rozboru díla Na východ od ráje. V závěru je uvedeno stručné shrnutí a názor autora seminární práce.

Obsah

1.
Základní údaje o Johnu Steinbeckovi
2.
Obsah díla Na východ od ráje
3.
Názor autora práce na knihu

Úryvek

"Adam se svou ženou odjel do Kalifornie, kde se setkávají s rodinou Hamiltonů. Cathy porodí dvojčata – dva synky, při jejichž porodu pomáhá Sam Hamilton. Cathy 14 dní po porodu postřelí Adama a odchází do města. Adam chodí jako tělo bez duše a o děti se stará čínský sluha Lee.
Po roce dojde Samovi Hamiltonovi trpělivost a vypraví se za Adamem, zmlátí ho a přesvědčí, aby se probral a začal se starat o své syny. A dá jim jména Aron a Caleb.
Když je klukům asi 11, odstěhují se ho Salinas. Sam Adamovi řekne, že jeho žena děla v tomhle městě kurvu patří ji zvrhlá bordel. Adam se jde přesvědčit a zjistí, že k té ženě už nic necítí, že je po tolika ztracených letech opět svobodný.
Adam má kluky rád, ale naivního a sympatického Arona o moc radši, jak ostatně všichni kolem. Cal se utíká schovávat sám před sebou pod roušku drzosti, nemá žádného pravého přítele.
Aron si najde dívku, Abru, a slibují si že se spolu jednou ožení. Mezitím Cal přijde na to, čím je jeho matka. Navštíví ji.
Adam se nudí a touha po nějaké činnosti – ne po zisku – mu vnukne nápad, aby začal podnikat s ledem – dopravit čerstvou zmrazenou zeleninu vlakem na sever, kde v zimě není. Celý podnik ztroskotá a Adam přijde o moc peněz. Aronovi a Calovi se ve škole smějí. Arona to dožene k tomu, že se snaží ukončit školu o rok dříve (podaří se mu to) a dá se na kněžskou dráhu – odejde studovat na univerzitu.
Od té chvíle píše Abře dopisy, ale ne ztrácí realitu. Vysnívá si v nich nějakou dívku, která je pouze dobrá a čistá. Abra ví, že má své chyby a vadí jito. Přiznává si, že Arona vlastně nemá ráda."

Poznámka

Obsahuje překlepy a hrubé pravopisné chyby.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: litx0002.zip (11 kB)
Nezabalený formát:
Na_vychod_od_raje.doc (39 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse