Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > John Steinbeck: Pláň Tortilla

John Steinbeck: Pláň Tortilla


Kategorie: Americká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: John Steinbeck

Životopisy spisovatele: John Steinbeck

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce velmi stručně seznamuje s obsahem románu Pláň Tortilla amerického spisovatele Johna Steinbecka. Věnuje se popisu děje a charakteristice postav.

Úryvek

"Příběh z městečka Monterey,ze čtvrti Pláň Tortilla-vyprávění o šesti přátelích žijících společně v jednom domě. Jejich osudy se odvíjejí zdánlivě na okraji společnosti, oni jsou ale se svými životy společenských vyděděnců celkem smířeni a spokojeni.
Hlavní postava příběhu, paisano Danny, žije život bez zázemí, spí v lesích, pro své výtržnictví je často také ve vězení a neustále je opilý.
Po smrti příbuzného zdědí dva domy, a tak si zvyká na život s teplou postelí a ohněm v krbu. Jeden z domů shoří a s Dannym bydlí ve větším domě postupem času pět lidí stávajících se jeho nejlepšími přáteli. Spolu rozebírají události dějící se na Pláni Tortille, na jejich základě vymýšlejí mravní ponaučení a hlavně neustále pijí víno.
Po nějakém čase začne Dannymu jeho starý život chybět - opustí svůj dům a své přátele a dá se opět na dráhu zločinu, ale onemocní, vrátí se a krátce na to umírá. Absurdním se zdá, že jeho pět přátel se nemůže zúčastnit jeho pohřbu kvůli svému postavení a z něj vyplývajícího nedostatku peněz na slušné oblečení hodné pohřbu jejich nejlepšího přítele poskytujícího jim střechu nad hlavou.Když potom shoří i Dannyho druhý dům,přátelé to berou jako osud a vydávají se každý svou cestou."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49dd0e29581cc.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Steinbeck_Plan_Tortilla.doc (29 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse