Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Jules Verne: Osm set mil po Amazonce

Jules Verne: Osm set mil po Amazonce


Kategorie: Evropská literatura do 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Jules Verne

Životopisy spisovatele: Jules Verne

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce je věnována ději knihy Osm set mil po Amazonce (kniha vyšla česky také pod názvem Tajemství pralesa) od Jula Verna. Popisuje život Joama Dacosty (neprávem obviněného z loupeže a z vraždy) a jeho rodiny, kteří se vydávají na plavbu po Amazonce.

Úryvek

„Píše se rok 1826. Joam Dacosta, jež byl neprávem obviněn z krádeže diamantů a vraždy, uniká smrti útěkem z vězení. Útočiště nalézá na iquitském statku, kde se představuje jako Joam Garral, a kde objevuje přítele v portugalském farmáři jménem Magalhäes zabývajícím se těžbou dřeva. Následkem zranění statkář umírá a svěřuje podnik do rukou mladého Joama a své dceři Jaquitě.
Uběhne šestadvacet let a Joam má s Jaquitou dvě dospělé děti - syna Benita a dceru Minhu. Minha se zamilovala do Benitova přítele Manoela Valdeze a chystá se svatba. Svatba se má konat v Belémě, rodném městě Manoelově, 800 mil vzdáleném.
Vše je přichystáno na čtyřměsíční plavbu. 6. června 1852 vyplouvá obrovský vor s Garralovou rodinou na palubě. Je zde také početný personál, lazebník a množství indiánů, kteří pracovali na peruánské farmě.
Plavba probíhá v klidu, pasažéři Jangady vnímají krásu břehů Amazonky až do té doby, než se na vor připlete Tores, jehož původ je zahalen do tajů. Jeho nepřirozené chování vyvolá na Jangadě rozruch.“

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x4a8041e59a867.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Verne_800_mil.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse