Logo Čtenářský-deník.cz

  • V naší databázi je nyní 4 475 obsahů děl, životopisů a slohovek ke stažení.
  • Z toho je 2698 prací zdarma.

Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Klaus Hagerup: Markus a Diana

Klaus Hagerup: Markus a Diana


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Klaus Hagerup

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Text velmi stručně seznamuje s knihou Markus a Diana norského spisovatele Klause Hagerupa. Věnuje se charakteristice postav a popisu děje.

Úryvek

"Nešika Markus Simonsen - mrňavý obrýlený hubeňour s pískově žlutými vlasy - je svým sebejistým spolužákům většinou pro smích a neřeknou mu jinak než „Mravenec“. Porozumění má pro něj jediný z nich, vysoký, tmavovlasý, dívkami obletovaný a sportovně založený Sigmund.
Vidět tyhle dva vedle sebe, je samozřejmě k popukání. A což teprve, když vyjde najevo Markusova lovecká vášeň pro získávání autogramů slavných osobností!
Kvůli nepřekonatelné ostýchavosti je Markus nezískává přímo, vždy si o každý napíše pod jménem vymyšlené babičky, kamaráda, staršího bratra a podobně. Ale schován za jinou osobu, je mimořádně úspěšným sběratelem.
Na školním výletě se dozví o hezké hvězdičce Dianě, jejíž obrázek vystřižený z časopisu náhodou vlastní Sigmund. Rozehrávají oba kamarádi neuvěřitelnou akci, aby Markus tentokrát v roli mladého, osamělého milionáře získal Dianninu fotografii podpisem. Rozpoutaná klauniáda potěší všechny, kdo se rádi zasmějí, dokážou podobně jako Markus popustit uzdu své fantazie a neroní slzy nad svými trablemi."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x4a7185045a43a.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Hagerup_Markus_a_Diana.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse