Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Lenka Lanczová: Dva kroky do ráje

Lenka Lanczová: Dva kroky do ráje


Kategorie: Česká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Lenka Lanczová

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce stručně popisuje děj knihy Dva kroky do ráje od české spisovatelky Lenky Lanczové.

Úryvek

"Tento román vypráví o patnáctileté Natálii, které přestup ze ZŠ na gymnázium provází jeden průšvih za druhým a spousta starostí. Léto, které strávila celé v Evropě s tátou skončilo a zbyly z něj jen pohlednice a zážitky. A

"Naty" si obtížně zvyká na nový režim, nezvládá všechny povinnosti, nedaří se jí zapadnout do kolektivu ve třídě a najít si tu pravou kamarádku. Nakonec se seznámí s Viky, která už po třetí opakuje stejný ročník a stanou se z nich nejlepší kamarádky. Naty si dokonce najde Roberta, který je na sportovní škole v hokejové třídě, ale na krátkou dobu, protože to dopadne přímo katastrofálně. Připraví jí o panenství a už se neozve. Naty tak prohlašuje, že už nechce vidět žádného kluka.
Toto prohlášení za krátkou dobu změní, jelikož se seznámí s Alešem s modrýma očima a začne se jí líbit. Jenomže Viky je rychlejší. Aleš tak chodí s Viky, ale jen proto, že Viky za žádnou cenu nikdo neodolá. Aleš jí ale opouští kvůli Natálii.
Ze začátku je všechno fajn, protože Aleš je milý, romantický, nekouří ani nepije. Naty brzo vytuší, že je závislí na automatech a rozhodne se mu pomoct. Nicméně to nejde, je totiž zadlužený až po uši.
Když mu Naty sežene peníze tím, že chce od táty oblečení, ukradne mu tisícovku, mámě taky, aby Aleš mohl splatit dluhy, utratí je na automatech. Brzy ho zatkne policie a Naty zjistí, že je vykradl.
Naty to nemůže vydržet a potřebuje to někomu říct. Mámě ani náhodou, tak vše řekne tátovy. Naty Aleše opouští a všechno se začíná vracet do starých kolejí. Začne se dokonce kamarádit s holkama ve třídě a s Viky se usmíří."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49b618eb91b92.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Lanczova_Dva_kroky_do_raje.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse