Logo Čtenářský-deník.cz

  • V naší databázi je nyní 4 475 obsahů děl, životopisů a slohovek ke stažení.
  • Z toho je 2698 prací zdarma.

Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Lenka Lanczová: Stopa v mém srdci

Lenka Lanczová: Stopa v mém srdci


Kategorie: Česká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Lenka Lanczová

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce stručně popisuje děj knihy Stopa v mém srdci od české spisovatelky Lenky Lanczové.

Úryvek

"Hlavní hrdinka tohoto románu je patnáctiletá Anna Jarešová, přezdívaná ,,miss šoking", protože ráda mění svůj vzhled a neustále tim šokuje své okolí. Další postava je Roman, krásný, mladý, vtipný a všemi dívkami žádaný kluk. Každou holku měl jen na sex. Dále pak ,,Baron", Tim, Lešek a Josefína.
Anna jede společně se svou mamkou a babičkou do Strachovic, aby zde strávila část letních prázdnin. Mají být ubytované ve snobském hotelu - Mlýn. Jelikož nevědí, kde se přesně nalézá, zastaví na Strachovickém náměstí, aby se někoho zeptaly. Zastaví u fontány, okolo které je partička kluků, kteří si hned všimnou Anny, která vystoupila u auta. Anna se na první pohled zamiluje do Romana, nejhezčího z kluků. Kluci jim ochotně vysvětlí, kde se Mlýn nalézá.
V hotelu se hned ubytují, nutno dodat, že hotel je opravdu přepychový. Večer jdou na večeři, na které se seznámí s rodinou Maškových. Maškovi mají krásnou dceru Josefínu, která je ve stejném věku jako Anna. Děvčata si jdou zahrát tenis a k jejich údivu se na kurtech objeví Roman a Tim, oba se na děvčata zářivě usmívají.
Josefína se zamiluje do Tima. Kluci je pozvou na večerní diskotéku, na které se společně užívají. Při této příležitosti jim kluci představí zbytek party: ,,Barona", přezdívají ho tak proto, že bydlí na Strachovickém zámku a zároveň je na tomto zámku průvodcem. Dále pak Leška, který je taktéž průvodce na zámku.
Anna začne chodit s Romanem, který ji však nemiluje a chce ji jen dostat do postele. Anna však ještě nechce a tak ji Roman nechá. Chvíli jí to sice mrzí, ale pak si uvědomí, že miluje Leška. Leškovi také není lhostejná. Lešek ji vyzná lásku a Anna jeho city opětuje. Poprvé se spolu milují. Pobyt ve Mlýně však brzy skončí a Anna se vrací domů s krásnými vzpomínkami a Leškovým telefoním číslem."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49b6196b03a5f.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Lanczova_Stopa_v_mem_srdci.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse