Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Lenka Lanczová : Tajná láska

Lenka Lanczová : Tajná láska


Kategorie: Česká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Lenka Lanczová

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tento text poměrně rozsáhle seznamuje s dějem dívčího románu Lenky Lanczové Tajná láska.

Úryvek

“Hrdinkou románu je patnáctiletá Aneta z Račic. Její rodiče pracují v obchodě a Aneta jim musí chodit pomáhat. Studuje na střední škole, kde nemá žádné kamarády a na ty, které měla na ZŠ, nemá čas. Ale to se změní. Jednoho dne si jí začne všímat Veronika, premiantka třídy a stanou se z nich dobré kamarádky.
Když jednou Aneta dělala k večeři karbanátky, zjistila, že nemá strouhanku, tím pádem je nemá v čem obalit. Tak se jí vydala koupit, byla na řadě, ale dozvěděla se, že jí nemají. Kluk, který se jí zalíbil na fotbalovém zápase jejího bráchy, si koupil tu poslední. A protože se líbila i jemu, dal tu strouhanku Anetě a doprovodil ji domů. Za pár dní se objevil u Anety před domem a Aneta z toho měla obrovskou radost. Dozvěděla se, že se jmenuje Radim a později spolu začnou chodit. Ale je tu komplikace. K ní do školy chodí jeho bratr Janek, který je krásný, ale má velmi špatnou pověst. Aneta ho nemá ráda, dokonce ho přímo nesnáší. Hlavně po tom, co jí v parfumerii spadne do kapsy parfém Maroussia, který funguje na kluky a Janek si myslel, že ho chtěla ukrást. Po této události si jí Janek začne všímat a zamiluje se do ní a Aneta o tom neví.
Jednou jí Radim pozval na karneval, před kterým se vsadili, že jí najde. Aneta šla za paní Flinstounovou a Verča za paní Noc. Táta je tam odvezl a Verča v autě po něm vyjela."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49b619813117f.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Lanczova_Tajna_laska.doc (35 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse