Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Lucy Maud Montgomeryová: Anna ze zeleného domu

Lucy Maud Montgomeryová: Anna ze zeleného domu


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Lucy Maud Montgomeryová

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce stručně seznamuje s obsahem knihy Anna ze zeleného domu, první knihou, americké spisovatelky Lucy Maud Montgomeryové. V závěru je uveden vlastní názor autorky práce na knihu.

Obsah

1.
Popis děje
2.
Vlastní názor

Úryvek

"Lucy Maud Montgomeryová: Anna ze Zeleného domu
Překlad: Alena Benešová
Ilustrace: Dagmar Berková
Nakladatelství: Albatros Praha 1993

Anna byla vyhublá dlouhá dívka se zelenýma očima a zrzavými vlasy - sirotek, který se omylem dostane ke starším sourozencům Matějovi a Marii Cuthbertovým z kanadského městečka Avonlea. Ti chtěli adoptovat chlapce, aby Matějovi pomáhal s těžkými pracemi.
Anna měla velice proříznutou pusu a každou chvíli se potápěla do svých fantazií, ale tichý Matěj si ji zamiloval od první chvíle. Marie se rozhodla trochu později a později uznala, že Anna jim přinesla do života radost.
Anna chodila do školy a pomáhala Marii. Našla si „důvěrnou přítelkyni“, z domu Na stráni, Dianu a stále se utápěla ve svých snech. Díky soupeřivosti s Gilbertem Blythem se jako první dostala na akademii a dostala stipendium na vysoké.
Ale Matěj zemřel a Anna se rozhodla pomáhat nemocné Marii a učila v Avonleaské škole. S Gilbertem se usmířila a byli přátelé…i když podle mě to má hlubší podtext, ale o tom se v knize již nepíše.

Kniha je podle mě určená spíše mladším dívkám, ale i starší čtenáři v ní určitě najdou kouzlo, které je donutí knihu dočíst do konce. "

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49a834b61d9d2.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Anna_ze_Zeleneho_domu.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse