Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Luděk Stínil: Před láskou se neutíká

Luděk Stínil: Před láskou se neutíká


Kategorie: Česká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Luděk Stínil

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce velmi stručně seznamuje s obsahem díla Před láskou se neutíká českého spisovatele Luďka Stínila. Věnuje se popisu děje a charakteristice postav.

Úryvek

"Standa chce svou dívku Kláru přesně na Silvestra o půlnoci požádat o ruku. Ale stačilo málo a nestane se tak.
30. prosince mají Standa, Ríša a Zdeněk sraz ze základky. Zdeněk nakonec odmítne. Sraz je fajn, jenže aktivního Ríšu napadne vyrazit na nelegální technoparty v továrně. Přidá se k němu pouze Standa. Cestou se jim rozbije auto, tak dochází pěšky.
Oba se baví skvěle. Ríša se brzy seznamuje s dívkou, se kterou později odhází projít se ven. Zvenčí volá Standovi, že vidí, jak přijíždí policie - aby stihl utéct. Ten neváhá a utíká oknem. Jenže Ríša na něj nečeká a tak se musí do města dostat sám.
Cestou se seznamuje s dívkou - Pavlínou - která utekla z dětského domova. Pavlína se zraní. Standa ji tedy vezme na záda a odnese až k rozbitému autu. Dál už nemůže. Pokouší se auto zprovoznit a to se mu díky kolem jedoucím lidem podaří. Nechá dívku u sebe přespat. Když dívka odejde, zjistí, že se mu ztratil snubní prstýnek, který má večer nandat Kláře na ruku. Myslí si, že ho odcizila Pavlína, ale ukáže se, že se mílí. Nakonec prstýnek díky ochotným přátelům najde na místě, kde v noci opravoval auto. Vše dobře končí a Klára po Standově krásném proslovu řekne své : „Vezmu si tě.“"

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49dd0e62ac1df.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Stinil_Pred_laskou.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse