Logo Čtenářský-deník.cz

  • V naší databázi je nyní 4 586 obsahů děl, životopisů a slohovek ke stažení.
  • Z toho je 2754 prací zdarma.

Poradíme vám

Mario Puzo: Kmotr


Kategorie: Americká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Mario Puzo

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Jedná se o zpracování obsahu knihy Kmotr od Maria Puza, přičemž toho literární dílo bylo i zfilmováno. V práci je ve stručnosti představen autor a děj knihy

Obsah

1.
Mario Puzo
1.1.
Charakteristika
1.2.
Dílo
2.
Kmotr - obsah knihy

Úryvek

"Hlavou celé famiglie byl don Corleon. Charismatický starý muž s dobrým vystupováním, jenž budil respekt na první pohled. Don se stal v New Yorku ochráncem těch, kteří neměli v životě tolik štěstí a dostali se do nesnází. Nedokázal nikoho odmítnout, ke každému se choval stejně vlídně, přátelsky a prokazoval mu náležitou úctu. Za své služby nechtěl žádné peníze ani záruky. Stačilo mu, když mu člověk prokazoval úctu, nazýval ho svým padrinem a považoval si ho jako přítele. Jeho pohnutky nebyly tak nezištné. Mohl přijít den, kdy don něco potřeboval, a pak své přátele mohl požádat o pomoc. Vše vypadalo jako přátelská prosba, která nikoho k ničemu nezavazuje ani ho k ničemu nenutí, ale... Nicméně nikdy po nikom nechtěl nemožné a navíc se don o své přátele staral mnohem lépe než stát, který je často nechával v nouzi, i když byli v právu.
Na začátku knihy jsou popsány čtyři osudy lidí, kteří byli nuceni vyhledat donovu pomoc, aby byla sjednána spravedlnost. K žádosti o službu si vybrali den svatby donovy dcery. Podle starých sicilských zvyklostí nemůže don v den svatby odmítnout prosbu o pomoc nikomu, kdo o ni požádá. Právě z toho důvodu odmítl ten den přijmout ve své kanceláři chlapíka jménem Sollozzo a dal mu vzkázat, aby přišel o den později. Don tušil, že Sollozzovu prosbu o laskavost bude muset odmítnout. Nemýlil se."

Poznámka

Informace o autorovi jsou staženy z této URL: http://literatura.kvalitne.cz/puz.htm

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x45db1dd76f1b7.zip (74 kB)
Nezabalený formát:
Mario_Puzo_Kmotr.doc (100 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse