Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Miroslava Besserová: Snowborďáci

Miroslava Besserová: Snowborďáci


Kategorie: Česká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Miroslava Besserova

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce je převyprávěním knihy napsané podle předlohy stejnojmenného filmu - "teenagerovské" komedie vyšlé z české produkce a slavící nebývalý úspěch u diváků všech věkových kategorií. Práce představuje mimo děje také hlavní postavy a je doplněna i o názor autora příspěvku.

Obsah

1.
Hlavní postavy
2.
Děj
3.
Vlastní názor

Úryvek

Rendymu a Jáchymovi se podaří vyhrát pernamentky. Vše se blíži k odejzdu a Rendy stále netuší zda dostane k Vánocům to vysněný prkno. Kdyby si celá rodina nemusela hrát před jeho mladším bratrem na Ježíška, zjistil by to dřív. Jáchyma zaměstnávají zase jiné starosti, poté co prozradí svého otce při ilegálním rybaření, dostává jako dohled na hory svoji sestru.
Místo aby si po náročné cestě mohli vybalit, čeká je spousta práce. A k večeru se dozvídají, že budou ubytovaní ve skladišti, protože Marta si zabrala poslední volný pokoj. Začíná boj! Kluci jsou však nad věcí a každou křivdu odvrací pořádnou lumpárnou. Někdy je však těžké působit drsňácky před trojcí krásných slečen, když se je snaží Marta znemožnit. Za ten týden se jim podaří vyvést spoustu lumpáren. Nejen že baby-sitting co měli opravit využijí jako odposlech na jejich vysněné holky. Při venčení Mazlíka (psa), ho tak vydráždí až při honičce skočí ze stráně na korbu vozu a to zatím nejhorší je, že se jim podařilo rozbit zadní sklo od Milanova drahocenného autíčka, když Rendy vytakoval Jáchyma z díry, kterou zapomněli zadělat. Ani Marta nezůstane v klidu, za její velkou aktivitu domluvit jim co nejvíce práce ji stihne odplata. Při sprchování ji seberou šaty a vystěhují ji z jejího pokoje.
Přesto si však najdou čas, aby se zdokonalili na snowboardu, ale moc jim to nejde, což dokáží i na vleku, kde popadají jako hrušky a smetou i další lyžaře. Své vysněné bohyně však musí získat, ale stejný úmysl mají i místní frajéři, kteří místo nich mohou ohromovat svými skoky a salty na snowboardech. Kluci však využívají i jiných zbraní a to, že někdy až riskují zdraví jen, aby si jich holky všimly.

Poznámka

Velmi stručné, psané hovorovou češtinou.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x44e06d0c74bfa.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Snowboardaci.doc (39 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse