Poradíme vám

Můj život


Kategorie: Vyprávění

Typ práce: Slohove práce

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce popisuje život autorky seminární práce od narození přes příchod do početné rodiny. Dále autorka vypráví nejen o svých sourozencích a zvířecích kamarádech, ale také o svých nemocech. Seznamuje se svým sourozeneckým vztahem k sestře Kačence. V závěru vyjmenovává záliby a vše, co má ráda.

Obsah

1.
Narození
2.
Příchod do rodiny a sourozenci
3.
Narození sestry Kačenky
4.
Moji zvířecí kamarádi
5.
Nemoci
6.
Pouto s Kačenkou
7.
Mé záliby, co mám ráda

Úryvek

"Dne 3.1. roku 1990 asi ve 22:00 hodin začal můj život.V první chvíli jsem musela mít zvláštní pocity.Možná jsem si říkala: Proč jsem tady,vždyť mi tam,kde jsem byla před chvílí bylo lépe,tady je zima a zvláštní ruch a světlo.Později,když mě přiložili k maminčině tělu mé pocity byli jiné.Cítila jsem teplo,lásku a pocit bezpečí u mojí šťastné maminky,která radostí brečela.Hned se šok a pláč obrátil ve velkou radost a úsměv na tváři.
Pak se ke mně přiblížila jistá osoba a zabalila mě do hebké deky.Koukla se jestli jsem v pořádku a položila mě na váhu a měřila jak jsem dlouhá.Zjistila,že měřím 52 cm a vážím 3,95 kg.Potom mě odvezli ve zvláštním košíku do pokoje za dalšími kamarády.
Možná jsem si říkala:Proč jsem tady a nejsem s tou osobou co mě před chvíli držela v náruči?Poznala jsem pocit prázdnoty…z vyčerpání jsem usnula a po otevření malých hnědých očí jsem opět viděla osobu u které jsem se cítila nejlépe…
Za 8 strávených dní v porodnici jsem poznala spoustu nových věcí,ale vše jsem měla teprve před sebou.Přijela jsem ke své rodině.Poznala jsem svého tatínka,který nejspíše nevěděl,jak se má tvářit,aby mě zapadlou v kočárku nerozplakal.Dále na mě kouknul můj starší bráška a sestra…v té době si mysleli,jak můj příchod do rodiny bude jednoduchý,ale skutečnost byla jiná.Museli se o mě starat a to znamenalo,že museli omezit své činnosti a svůj volný čas a věnovat se mi.V té době jsem si to neuvědomovala,ale teď si toho moc vážím…
První okamžiky pro mě byli příjemné,ale čekalo mě ještě spoustu krušných zážitků.Když mi byli tři měsíce měla jsem první dva přední zuby.Spoustu nocí jsem probrečela,když se zoubky klubali ven.Má maminka byla vždy u mě,tak má bolest tím byla menší.
Mé polehávání postupem času opadávalo a začala jsem se batolit a v 16ém měsíci jsem udělala svůj první krůček.Dalo to hodně námahy,ale stálo to za to,protože jsem si spoustu věcí nemusela vybrečet a jednoduše jsem si pro ně došla sama…
Když mi byl rok a půl,tak se narodila má mladší sestra Kačenka.Přišla jsem za ní do porodnice v červené puntíkaté sukni a v ruce jsem měla pro maminku karafiát.Byla jsem velmi šťastná,že se v mém životě objevila další osoba se kterou jsem mohla trávit svůj čas.
Čas utíkal a v Lednu roku 1995 jsem měla s Káťou neštovice a krátce po tom mi lékaři zjistili,že mám vadu zraku,tak jsem začala nosit brýle.
V roce 1996 jsem nastoupila do první třídy…V té době jsme bydleli v malé vesničce.Měli jsme rodinný domek,psi kteří se jmenovali Bak a Betty,kočky Nikouška a Micku a jednoho králíka-Julii…Od roku 1997 jsme bydleli téměř každý rok jinde a tím jsme i měnili základní školy…Poznávala jsem spoustu nových lidí,jak ve škole,tak i mimo ni."

Poznámka

Práce obsahuje pravopisné chyby.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49d3483a8db8b.zip (25 kB)
Nezabalený formát:
Muj_zivot_esej.doc (84 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse