Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Ray Bradbury: Vzpomínky na vraždu - Malý vrah

Ray Bradbury: Vzpomínky na vraždu - Malý vrah


Kategorie: Americká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Ray Bradbury

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce stručně popisuje děj povídky Malý vrah z povídkového souboru Vzpomínky na vraždu od amerického povídkáře sci-fi Raymonda Douglese Bradburyho.

Úryvek

"Alice porodí dítě. Ale ona i její manžel David tuší, že ho Alice nemá ráda. Chová k němu odpor, má strach, říká mu vrahu. Tvrdí, že ji dítě chce zabít. Už při porodu málem umřela a teď? Dítě celé noci brečí, nenechá Alici spát, vysiluje ji a dohání k šílenství. Zdá se jí, že po nocích chodí po domě něco malého a tichého. David je rozumný a prosí Alici, aby šla k psychiatrovi.
Jednou v noci, když dítě začne řvát a David ho jde zklidnit, uklouzne na hadrové panence a málem se zabije pádem ze schodů. Náhoda. Nazítří, když se vrací z práce, najde Alici mrtvou. Uklouzla na hadrové panence a spadla ze schodů. David uvěří, že dítě je vrah a pojmenuje ho Lucifer. Myslí, že dítě už umí chodit, ale skrývá to a že celé noci probdí a přemýšlí nad svými vražednými plány. Nevinné, dokonale inteligentní, schopné instinktivně myslet.
Dítě se rodiče snažilo všemožně zabít. Pak přišlo na hadrovou panenku, jak jednoduché. A motiv? Matka ho porodila. Vytáhla ho ze snů v jeho tichém, klidném světě a přivedla ho na tento velký,nebezpečná svět.
Doktor Jeffers, co asistoval u porodu dítěte, Davida uklidňuje a dá mu prášky na spaní. Ráno, když ho jde zkontrolovat, najde Davida mrtvého. Udusil se plynem. Sebevražda to nebyla, David celou noc spal a nikdo jiný v domě nebyl. Až na dítě
Jeffers postřehne malý stín a jde se podívat do dětské postýlky - je prázdná. Měli pravdu. Jeffers si uvědomí, že té zrůdě pomáhal na svět, a tak mu z něj taky pomůže. Vytáhne skalpel."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49a8369b4b56c.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Bradbury_Vzpominky_na_vrazdu.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse