Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Stephen King: Tělo

Stephen King: Tělo


Kategorie: Americká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Stephen King

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce se věnuje dílu Stephena Kinga Tělo. Nejprve uvádí stručné údaje o knize, poté se zabývá samotným dějem příběhu a charakteristikou postav.

Obsah

1.
Úvod
2.
Děj
3.
Postavy

Úryvek

"Stephen King: The Body
Horor od Stephena Kinga The Body obsahuje 100 stran možná není ani opravdovou knihou, je to spíše učebnice, neboť je upravena tak, aby ji přečetli ti více pokročilí v angličtině. Na zadních stranách jsou dokonce úkoly pro studenty (nebo čtenáře) a učitele.
Děj nás zavede do anglického města Castle Rock, kde panují velice drsné vztahy mezi staršími a mladšími teenagery (mladiství). Mám na mysli, že se zde rodiče příliš nestarají o děti a ty si bezprizorně hrají na ulicích až do pozdních hodin. Stejný osud postihl i čtyři hrdiny této knihy: Teddy (brýlatý ztřeštěný chlapec), Chris (moudrý, jež byl spolu s Gordiem), Gordi (tento chlapec představuje autora knihy), Vern (další ztřeštěný hlupák). Jednoho dne se doslechnou o chlapci jménem Ray Brower, který se ztratil v lese a policie ho nemůže najít. Neboť nemají nic na práci, rozhodnou se, že zmizelého přítele najdou. Jedno odpoledne se vydají po kolejích směrem k místu, kde údajně Ray zmizel. Během této cesty narazí na řadu překážek jakými jsou např.: zlý správce skládky aut nebo vlak, jež jede přes most, když oni přecházejí. Nakonec tělo Raye najdou a naskytne se jim hrůzný pohled na jeho zuboženou tvář, po které lezli oporní brouci. Rozhodnou se objev hlásit policie, ale to se jim snaží překazit Chrisův starší bratr, který si chce odměnu za nalezení přivlastnit. Ale nakonec je spravedlnosti učiněno za dost. Poslední kapitola je velice smutná, neboť autor v krátkosti vypráví o dalším životě jeho tří přátel. Teddy, jež chtěl vždycky vstoupit do armády, je odmítnut a když jedou jede z oslavy, nabourá a zahyne v autě. Vern zemřel při požáru, který vznikl z nepozornosti jednoho muže. Chris, nejbližší přítel autora = Gorie, zemřel, když se snažil udobřit dva hádající se muže ve frontě. Jeden z nich mu vrazil nůž do krku a on ihned zemřel. Jediný, jež přežil z jejich party, byl autor sám.
V knize je přesně vyobrazená hořkost života, se kterou se museli děti autorovy generace vypořádat."

Poznámka

Obsahuje hrubé pravopisné chyby.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49afa1fb3dd25.zip (14 kB)
Nezabalený formát:
King_Body.doc (60 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse