Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Suzanne Frank: Odrazy v Nilu

Suzanne Frank: Odrazy v Nilu


Kategorie: Americká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Suzanne J. Franková

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce se věnuje známému dílu Suzanne Frank Odrazy v Nilu. Nejprve uvádí stručné údaje o knize, poté se zabývá samotným dějem příběhu.

Obsah

1.
Úvod
2.
Obsah děje

Úryvek

"J.S. Frank: Odrazy v Nilu
Kniha vypráví o čtyřiadvacetileté Chloe, která jede za svou mladší sestrou do Egypta. Když se jde sama podívat do jednoho chrámu v Karnaku, tak se díky datumu narození a konstelací hvězd posune v čase o celých 3000 let do minulosti, kdy v Egyptě vládne Hatšepsut. Převtělí se do těla Reamhetepet,velekněžky staroegyptské bohyně lásky Hathory. Má se vdát za budoucího faraona Thutmose. Čelí zde spoustu protivenství a nakonec se rozhodne před královnou i Thutmosem utéct. Na cestě ji provází jediný člověk, který získal její důvěru - nadaný lékař Cheftu. Během neúprosné poutě pouští se do sebe zamilují. Cheftu se Chloe svěří, že se sem dostal stejným způsobem jako ona. Jmenoval se Jean Francois Champolion. V tu dobu je země postižena 10 egyptskými ranami. V jedné z nich je zabila i Hatšepsut.
Cestou potkají prastarého mudrce Imhotepa, který jim vysvětlí důvod propadu v čase a poradí, jak se vrátit zpět do své doby.
Putují dál a rázem se ocitnou ve smrtelném nebezpečí - Thutmose je chce oba zabít, protože jako jediní viděli smrt Hatšepsut a kdyby se to dozvěděl egyptský lid, tak by si princ na svou vládu musel hodně dlouho počkat.
Ukryjí se ale do rozpadlého chrámu. Když už jim zbývá jen opravdu malá naděje, že se zachrání, uvidí Cheftu na zdi vyryté obrázky, které napovídají jak se odtud ti, kteří se omylem dostali do starověkého Egypta, vrátili do své doby. Udělá přesně to, co je tam nakresleno a Chloe stáhne sebou.
Kniha má otevřený konec. Neví se, kde se ocitnou, jestli jsou oba na stejném místě, nebo zda jsou vůbec naživu."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49afa19c0037d.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Frank___Odrazy_v_Nilu.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse