Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Thomas Brezina: Penny a sedm bílých tlapek - Nechte medvěda žít

Thomas Brezina: Penny a sedm bílých tlapek - Nechte medvěda žít


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Tomáš Březina

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce velmi stručně seznamuje s obsahem příběhu Penny a sedm bílých tlapek od rakouského prozaika Thomase Breziny.

Úryvek

"Tento příběh vypráví o Penny, dceři zvěrolékaře. Penny má sourozence Romea a Kolumbuse. Příběh se odehrál o Velikonocích.
Jednoho dne zazvonil telefon. Volal strýc Alois, jestli by k nim Penny, Romeo a Kolumbus nechtěli přijet. Přestože strýce Aloise, tetu Gundulu a sestřenici Inge neměli rádi, Penny souhlasila. Když vše obeznámila u večeře, nikdo nebyl nadšený, kromě Kolumbuse a Elvise, který byl Pennin Přítel. Ale před pár dny se spolu nepohodly a Penny byla moc nešťastná, proto byla ráda, že může odjet. Elvis s Kolumbusem se rozhodli, že Penny, Romeo, Mily a Robin pojedou napřed.
Ještě po večeři sbalili věci a odjeli. Když dorazili a strýc Alois uviděl Mili a Robina, moc šťastný z toho nebyl. Ještě hůř na tom byla teta Gundula, která měla naklizeno. Přišla je přivítat i sestřenice Inge. Když ji Penny a Romeo spatřili, nevycházeli z údivu, jak je Inge oblečená. Penny měla pokoj s Inge. Brzy se dozvěděla, že zde v lesích přebývá medvěd, který ničil včelí úly, trhal ovoce a dokonce ublížil nějakému sedlákovy. Všichni se rozhodli, že ho odstřelí. Penny z toho vůbec neměla radost, měla totiž hrozně ráda zvířata. Snažila se získat různé informace ve prospěch medvěda.
Jednou při snídani si všimla novin na stole, ve kterých byl titulek ODSTŘELTE MEDVĚDA! Ted měla Penny ještě větší důvod pomoct medvědovi. V novinách dále zjistila něco o Jochemovi Paulitschovi, který byl členem ochranářské organizace. Zjistí od něj spoustu informací. S Jochenem se seznámili v obchodě tety Gunduly a strýce Aloise.
Brzy se dají spolu dohromady a spolu i s Elvisem,Kolumbem i s Romeem medvěda Béďu zachrání."

Poznámka

Práce obsahuje věcnou chybu - Tomáš Březina má být Thomas Brezina.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49a560cd4033e.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Brezina_Penny_a_sedm.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse