Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Tove Janssonová: Čarodějův klobouk

Tove Janssonová: Čarodějův klobouk


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Tove Janssonová

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce velmi stručně seznamuje s obsahem pohádkového příběhu Čarodějův klobouk od finské spisovatelky Tove Janssonové.

Úryvek

"Pohádkový příběh vypráví o Muminkovi a jeho kamarádech: Šnupálek, Čenich, ondatra Ferka, Pískla a Kníkla, Bambul a Muminkovi rodiče. Všichni se na zimu uloží ke spánku a vzbudí je až na začátku jara kukačka.
Muminek, Šnupálek a Čenich se vydají na výlet, na velký kopec, kde najdou klobouk. Odnesou ho domů ale zatím netuší, že je kouzelný. Vše se ale změní po příhodě se skořápkami, které se promění v obláčky a po tom, co se Muminek schová pod klobouk a promění se v divné zvířátko. Poté začnou tušit, že to způsobil klobouk. Proto klobouk raději schovají do jeskyně a vydají se i s rodinou na výlet na moře. Ztroskotají ale na pustém ostrově, kde jim nezbývá nic jiného, než si vyrobit loď, se kterou se nakonec šťastně vrátí domů.
Doma si Muminek vzpomene na jeden příběh, který mu kdysi vyprávěla jedna Hlavsa, když byl ještě malý. Prý na konci světa stojí čarodějův dům a že ten čaroděj nosí taky takový černý klobouk. V tu chvíli si uvědomí komu patří klobouk, který onehdy našli na kopci. Nakonec se objevil sám čaroděj a vyměnil klobouk za to, že jim splní jedno přání. Potom odletěl na konec světa a v údolí Muminků byly všichni šťastni a spokojeni."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49aafb8ee0a9f.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Jansson_Carodejuv_klobouk.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse