Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > William Earl Johns: Biggles a poslední vzducholoď

William Earl Johns: Biggles a poslední vzducholoď


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: William Earl Johns

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce se věnuje známému dílu Williama Earla Johnse Biggles a poslední vzducholoď. Nejprve uvádí stručné údaje o knize, poté se zabývá samotným dějem příběhu.

Obsah

1.
Úvod
2.
Obsah děje

Úryvek

"William Earl Johns : Biggles a poslední vzducholoď
Žánr: dobrodružný
Kniha vypráví o skupině mužů, kteří se rozhodli vyluštit tajemné zmizení tajného modelu letadla.
Na základně v Egyptě všichni oslavují kapitánovy narozeniny, jen hlídka je na stráži. Najednou je uspí otravný plyn. Po oslavě proběhne kontrola a zjistí se, že byl ukraden tajný model letadla. Všem přijde divné, že silnice za táborem je úplně promočená a přitom srážky tu nebyly nejbližší půlrok.
Děj se přenáší na konferenci do Londýna, kde vrchní genrál zadává Bigglesovi úkol toto tajemství vyluštit. Večer, když se všichni čtyři sejdou, Biggles jim vše řekne a jejich kamarád, který je obsluhoval, má nápad. Podle něj letadlo unesla vzducholoď, protože nikdo z posádky nic neslyšel. Zátěží vzducholodě byla voda, kterou vzducholoď vypustila. Všichni tedy odlétají na místo činu a Bertie si ještě stihne koupit pár čepic.
Na místě činu je uvítá podivný desátník. Až když Biggles udělá již několikátý vyhlídkový let, něco zjistí. Zaletí k přístavu u Rudého moře. A protože vzducholoď potřebuje pro svůj let vodík, nechá vytisknout záznamy všech lodí, které dovážely do přístavu vodík.
Mezitím Bertie, který zůstal na základně, také něco zjistí. Na oslavě nebyl jediný muž, který neměl ani službu. Byl to ten podivínský desátník. Zjistí, že zmizel, a tak jede přímo k hangárům, kde se už koná požár. Naštěstí toho desátníka zabije, ale je raněn. Jejich přítel Algy, který měl letět přes území nějakého šíleného lorda (toto území bylo zakázané) neměl moc velké štěstí. Spadnul do pouště. Když hledal záchranu, objevil velikou jeskyni a v ní vzducholoď. Byl ale zajat nepřátelskými silami.
Bertie dále zjistil, že po havárii vzducholodě v Duseldorfu zbyly pouze dvě. Ty byly rozebrány, ale rozebrané díly odpovídaly pouze jedné vzducholodi. Rádiem pošle Bigglesovi zprávu o jeho objevu. Ten během letu objeví vzducholoď a skočí přímo na ni. Dostává se do kabiny, na které je upevněno letadlo. Tam najde Algyho. Rozváže ho, uvolní model, který spadne přímo do moře. Potom s Algym seskočí na padáku. Uvidí je nepřátelská loď a střílí po nich. Trefí ale vzducholoď a ta vybouchne. Po úkolu dostanou Biggles a jeho přátelé medajli za hrdinství a zvláštní služby vlasti."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49af7da8342aa.zip (14 kB)
Nezabalený formát:
Johns_Biggles_vzducholod.doc (61 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse