Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > William Earl Johns: Biggles v zemi Mauglího

William Earl Johns: Biggles v zemi Mauglího


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: William Earl Johns

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce se věnuje známému dílu Williama Earla Johnse Biggles v zemi Mauglího. Nejprve uvádí stručné údaje o knize, poté se zabývá samotným dějem příběhu.

Obsah

1.
Úvod
2.
Obsah děje

Úryvek

"William Earl Johns : Biggles v zemi Mauglího
Tahle kniha, vydaná jako první s námětem letce, se datuje do doby dlouho před první světovou válkou a zaznamenává Bigglesworthova předškolní léta, které strávil v Indii se svým otcem. Kniha je tvořena několika kratšími příběhy, zaznamenávající Jamesovy dobré vlastnosti. Tento příběh, se odehrává v již zmíněné Indii, jmenuje se Ve vodě číhá smrt
Mladý James Bigglesworth si jednoho dne vyšel na vycházku k řece. Jako vždy jde se svou vycházkovou holí, kterou nosí kvůli jedovatým hadům, kterými se to v Indii jenom hemží. Přišel k řece, a tam si hráli tři malí domorodí hošíci. Jejich hra se Jamese netýkala, přemýšlel o svých věcech. Když najednou uviděl na řece tmavou protáhlou skvrnu stejného tvaru, jaký má plující krokodýl. Zareagoval velice rychle a okamžitě na chlapce zavolal, aby opustili řeku, protože je tam krokodýl. Všichni se rychle sápali z vody, ale třetí hoch to nestihl. James se na kokodýla ukrutně naštval, skočil krokodýlovi na hlavu a mlátil do něj svou vycházkovou holí tak dlouho, dokud zvíře chlapce nepustilo. V okamžiku byl hoch venku z řeky a James ho ošetřoval. Po poskytnutí první pomoci se rozběhl do otcova bungalovu, aby přinesl lepší vybavení pro ošetření chlapcovy rány. Ošetřil hocha podruhé a za pomoci domorodců, kteří se již kolem plačícího chlapce seběhli, ho odnesli do vesnice k jeho ustrašené matce. Mladý Biggles si usmyslel, že krokodýla musí zabít, protože k řece tam chodí domorodé ženy prát a pro vodu a jiný přístup k vodě v této oblasti není. Vzhledem k tomu poprosil otce, zda by mohl krokodýla druhý den zabít. Otec ho pustil pouze za předpokladu, že zvířeti nebude opět skákat na hlavu; James to slíbil.
Druhý den si James odhodlaně vzal pušku a šel k řece. Nějaké ženy praly prádlo. Když už se blížilo k polednímu, hochova ostražitost se mu odměnila. Pod hladinou byla tatáž tmavá skvrna jako minulý den. Počkal, až se zvíře přiblíží a zamířil. "Bang," třeskla první a také na poprvé úspěšná rána. Krokodýl se v křečích vyplazil na břeh, kde ho James pokropil pro jistotu ještě nějakými kulkami.
Ženy opět budou moci beze strachu chodit k vodě, prát a děti si budou moci u řeky zase bezstarostně hrát. Díky Jamesově postřehu a duchapřítomnosti se domorodý chlapec pokousaný krokodýlem velice brzy uzdravil."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49af9e315a253.zip (14 kB)
Nezabalený formát:
Johns_Biggles_Maugli.doc (61 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse