Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > William Shakespeare: Antonius a Kleopatra

William Shakespeare: Antonius a Kleopatra


Kategorie: Evropská literatura do 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: William Shakespeare

Životopisy spisovatele: William Shakespeare

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce seznamuje s divadelní tragédii Antonius a Kleopatra od Williama Shakespeara. Nejdříve informuje o formě, kompozici, jazyku díla a hlavních postavách, poté se věnuje stručnému popisu děje.

Úryvek

"FORMA:
Divadelní tragedie až romance psána klasickou formou scénáře, takže obsahuje jednotlivé repliky postav. V díle jednoznačně převažuje klasická próza, ale občas se objevuje i poezie.

KOMPOZICE:
Hra je rozdělena na dějství, z nichž každé se odehrává jinde.

JAZYK:
Dílo je vcelku čtivé. Setkáváme se tu většinou jen s přímou řečí.

POSTAVY:
Hra se odehrává ve starověkém Egyptě. Hlavní postavy jsou tu Antonius, Ceasar a Lipidus - triumvirové, Kleopatra - egyptská královna. Octavia - sestra Ceasara a manželka Antonia.

Příběh je o lásce mezi Egyptskou královnou Kleopatrou a Antoniem. Tihle dva se milují, ale Antonius si musí z politických důvodů vzít Octavii. Protože Antonius Kleopatru miluje, tak za ní jezdí. Jakmile Ceasar zjistí, že Antonius jeho sestru podvádí, rozpoutá s Egyptem válku.
Jelikož Ceasar na ně použije lsti, myslí si Antonius, že se Kleopatra přidala na stranu Ceasara. Antonius ji za to nenávidí. Kleopatra se nechá zavřít do hrobky a po sluhovi vzkazuje Antoniovi, že je mrtvá. Chce totiž vědět, jak bude Antonius reagovat.
Antonio si žalem zabodne do sebe meč. Nezemřel okamžitě, a tak ho ještě stihli donést za Kleopatrou, aby se mohli rozloučit. Ceasar pak zajal Kleopatru a ta se nechala uštknou dvěma hady. Nechtěla už dál být na světě bez Antonia. A už vůbec ne v zajetí Ceasara."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49d7d636b8bc5.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Shakespeare_Antonius_Kleopatra.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse