Poradíme vám

Ctenarsky-denik.cz > Obsahy a rozbory děl > Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ - podrobný popis děje 19/20

Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ - podrobný popis děje 19/20

Kategorie: Evropská literatura do 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Další díla spisovatele: Antoine de Saint-Exupéry

Životopisy spisovatele: Antoine de Saint-Exupéry

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce detailně líčí obsah knihy Malý princ od Antoine de Saint-Exupéryho. V úvodu seznamuje s postavami a se samotnými příběhem díla. Dále vyzdvihuje hlavní myšlenku knihy a zevrubně popisuje děj všech 27 kapitol. Předchozí část série naleznete zde Vítězslav Nezval: Manon Lescaut - podrobný popis děje 18/20 a následující zde Karel Čapek: Matka - podrobný popis děje 20/20.

Obsah

1.
Hlavní postavy
2.
Děj knihy
3.
Hlavní myšlenka knihy
4.
Kapitoly

Úryvek

"I.
Když mu bylo šest v knize o pralese našel nádherný obrázek, jmenovala se Příběhy ze života, na obrázku byl hroznýš jak polyká šelmu, tohle je kopie kresby (obr), hroznýši polykají kořist celou a pak ji tráví půl roku a spí, on tedy nakreslil něco co vypadalo jako klobouk(obr) a nikdo nepochopil že to je hroznýš, který tráví slona, tak tedy nakreslil i vnitřek aby to dospělý pochopili (obr), dospělý mu poradili aby nechal kreslení a zajímal se rději o zeměpis, dějepis, počty a mluvnici, tak se stalo že se v šesti vzdal malířské kariéry, je pravda že zeměpis mu hodně posloužil, když létal, aby rozeznal čínu od arizony atd, v životě se setkal se spoustou vážných lidí a jeho mínění o dospělých se valně nezměnilo, když se mu zdál někdo bystrý dal mu ukázat obrázek a on řekl že je to kloubouk, on ho neopravil, přizbůsobil se a bavil se s nm o bridži, golfu, politice a kravatách, a dospělý byl velice spokojen že poznal rozumného člověka

II.
¨tak žil sám a neměl nikoho s kým by si mohl opravdu popovídat, až se mu před šesti lety v Sahaře porouchal motor, pustil se do opravy sám, byla to otázka života a smrti protože měl vodu jen na týden, byl na míle daleko od civilizace, jaké bylo tedy jeho překvapení když ho oslovil zvláštní hlásek že chce nakreslit beránka, sptřil prazvláštního človíčka (obr), kresba není tak půvabná jako model protože ho dospělý odradili od malířské kariéry, on jen opakoval že chce nakreslit beránka, když stojíme před velkou záhadou nedoolíme si neuposlechnout a tak začal malovat, neuměl kreslit a tak mu nakreslis tamten klobouk, byl užaslý když človíček odpověděl že nechce slona v hroznýši ale beránka, nakreslil tedy beránka, první byl moc nemocný, druhý měl rohy a třetí byl moc starý, nakreslil tedy krabici, princ byl psokojen že má beránka v krabici, strachoval se aby měl dost trávy prootže u něj je všechno malinké, on prý že mu udělal malého beránka, a tak se seznámil s malým princem

III
Dlouho trvalo než přišel na to odkud pochází, zdálo se jakoby malý princ jeho otázky nikdy neslyšel, ptal se na to co je to, a on že letadlo, říkal jejda že prý taky spadl z nebe, ptal se z jaké pochází muž planety, on se překvapeně zeptal zda pochází z jiné planety, pak vytáhl beránka z kapsy a začal ho pozorovat, ptal se ho dál ale on neodpovídal, hleděl na beránka, říkal že je dobře že mu udělal bedýnku – bude mít v noci domeček, říkal že mu klidně udělá i kolík na přivázání, on říkal že ho nepotřebuje na jeho planetce kdyby šel pořád rovně stejně daleko nedojde (nedostane odpovědi na otázky, dozví se je mimoděk)

IV
Tak se dověděl že planeta odkud je je sotva větší než dům, má závažné důvody předpokládat že se jedná o planetku B612, viděl jjen jendou roku 0909 nějaký turecký hvězdář, podal tehdy o ní rozsáhlý výklad ale nikdo mu nevěřil protože byl divně oblečen, až roku 1920 muý věřili protože v tu dobu už se v turecku oblékali po evropsku a no měl na sobě padnoucí oblek,, vyprávěl čtenářům o planetce b612 kvůli dospělým protože ti si potrpí na čísla,, když jim vypravujete o novém příteli nezeptají se na podstatné věci – jaký má hlas jaké jsou jeho oblíbené hry, ale ptají se na to jak je starý a kolik vydělává jeho otec, , důkazem proto že malý princ žije je řekneteli jim že pocházel z asteroidu číslo b612, jsou už takový, nesmíme se na ně zlobit, ovšem my kteří chápeme život, nestaráme se vůbec o čísla,rád by začal tento příběh jako začínají pohádky, byl jednou jeden malý princ, bydlel na planetě a ta byla o málo větší než on sám, a ten malý princ potřeboval přítele, tomu kdo chápe život, by se to zdálo mnohem pravdivější, nechci totiž aby se má kniha četla lehkovážně, je tomu již šest let co můj přítel odešel s beránkem, snažím se ho tu popsat a dělám to proto abych na něj nezapoměl,a mohu se stát jednou takovým jako dospělí, proto jsem si koupil krabici barev a tužkx (obr turka), je to těžké v jeho věku dát se na kraslení, nemůže udělat prince tak jaký byl, nedovede vidět beránky přes bedničku, je snad trochu jako ti dospělí, asi zestárnul"

Poznámka

Práce jsou surové zápisky z četby. Vyskytuje se zde velké množství pravopisných chyb a překlepů.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 10 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 180 kreditů (=10Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera23695
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse